KEŞİF

    Tadilat işleminde nasıl bir yol izlediğimizin örneklendirmesini yapmış olduğumuz bir banyo tadilatının üzerinden fotoğraflar ile anlatmaya çalışacağız.

     Aşağıda fotoğraflarını görmüş olduğunuz banyonun tabanında birden fazla noktada temiz ve atık su kaçağı tespit edildi. Yapılan kontrollerde sadece tabanda bulunan yatay borularda problem olduğu gözlendi. Dikey borularda yani banyonun yan duvarlarında bulunan su tesisatında herhangi bir problem saptanmadı.

    Her ne kadar dikey borularda o an için bir problem olmadığı gözlense de ilerleyen süreçlerde olmayacağı anlamına da gelmiyordu. Banyo duvarlarındaki demir borular çürümüş, özelliğini kaybetmiş ve sağlık açısından tehdit eder pozisyondaydı.

    Tüm samimiyetimizle müşterimizle durum paylaşıldı ve yapmış olduğumuz keşif hakkında detaylı bilgi verildi. Değerlendirme sonucunda banyo içerisinde değişiklik yapmak, kullanım kolaylığı ve evrensellik adına daha uygun bulundu.

ZAMAN ÇİZELGESİ

     Ortak yaşam alanı olan dairelerde pazar günleri veya sabah saat 10:00'dan önce çalışma yapmak apartman sakinleri tarafından çok hoş karşılanmamaktadır. Banyoda yapılacak olan kazı çalışması, sıcak su, soğuk su ve atık su tesisatının döşenmesi, elektrik tesisatı ile ilgili değişiklikler, kullanılacak olan tuvalet taşı, hilton lavabo, duşa kabin gibi malzemelerin temini, fayans işçiliği, yapılacak olan her detay programlandı.

DEĞİŞİM ZAMANI

    Temiz su hattında bulunan yatay ve dikey boruların tamamı ve aynı zamanda atık su tesisatı tamamiyle yenilendi. Su tesisatında, demir boru yerine plastik borular, ısıtılarak yapıştıma tekniği ile noktalar birleştirildi.

Su Tesisatı Kaynak
Su Tesisatının Tadilatından Görüntüler

Banyo Kırımı Banyo Kırımı Banyo Kırımı Banyo Kırımı

Taban ve Yan Duvar Fayans İşlemlerinden Görüntüler

Fayans Döşemesi Fayans Döşemesi Fayans Döşemesi Fayans Döşemesi

Anahtar Teslim Yapılmış Olan Banyo Tadilatımızın Bitmiş Halinin Görüntüleri

Anahtar Teslim Bitmiş Banyo Anahtar Teslim Bitmiş Banyo Anahtar Teslim Bitmiş Banyo Anahtar Teslim Bitmiş Banyo Anahtar Teslim Bitmiş Banyo
    Yapılan tadilat işleminde kullanılan malzeme seçimi, yapılan işçilik, Elif Tesisat garantisi altında bulunmaktadır. Bu ve buna benzer tüm çalışmalarımız, tecrübe birikiminin, güler yüzün ve emeğin ürünüdür.

0(532)516 73 49

© Copyright 2013 Elif Tesisat